Date | R | Hjemme v Borte | - |
01/28 14:00 |
29 |
[40] Borna Coric v Leandro Riedi
[250] |
5-7,2-6
|
01/27 16:30 |
28 |
[40] Borna Coric v Damir Dzumhur
[158] |
7-5,7-6
|
01/27 14:30 |
28 |
[250] Leandro Riedi v Brandon Nakashima
[127] |
6-2,6-4
|
01/26 20:30 |
27 |
[40] Borna Coric v Abdullah Shelbayh
[191] |
6-2,7-6
|
01/26 18:50 |
27 |
[271] Henri Squire v Damir Dzumhur
[158] |
4-6,5-7
|
01/26 16:15 |
27 |
[250] Leandro Riedi v Marc-Andrea Huesler
[200] |
7-6,7-6
|
01/26 13:30 |
27 |
[127] Brandon Nakashima v Jan Choinski
[162] |
6-1,6-7,7-5
|
01/25 20:50 |
26 |
[191] Abdullah Shelbayh v David Goffin
[112] |
6-3,6-4
|
01/25 18:00 |
26 |
Borna Coric v Kamil Majchrzak
|
7-6,3-6,6-3
|
01/25 15:30 |
26 |
[250] Leandro Riedi v Gauthier Onclin
[218] |
7-5,6-3
|
01/25 12:30 |
26 |
[271] Henri Squire v Marius Copil
[294] |
6-2,6-2
|
01/25 10:55 |
26 |
[127] Brandon Nakashima v Raphael Collignon
[391] |
6-3,6-2
|
01/25 10:30 |
26 |
[158] Damir Dzumhur v Zsombor Piros
[126] |
6-3,6-4
|
01/25 09:00 |
26 |
[162] Jan Choinski v Adrian Andreev
[263] |
7-6,6-1
|
01/25 09:00 |
26 |
[197] Alexander Ritschard v Marc-Andrea Huesler
[200] |
2-6,1-6
|
01/24 20:20 |
25 |
[115] Benoit Paire v Leandro Riedi
[250] |
6-3,0-6,1-6
|
01/24 18:00 |
25 |
[271] Henri Squire v Alexander Blockx
[350] |
3-6,6-4,7-6
|
01/24 18:00 |
25 |
Hamad Medjedovic v Alexander Blockx
|
Cancelled
|
01/24 16:10 |
25 |
[184] Denis Yevseyev v Gauthier Onclin
[218] |
4-6,4-6
|
01/24 14:35 |
25 |
[127] Brandon Nakashima v Benjamin Hassan
[149] |
6-3,6-4
|
01/24 12:50 |
25 |
Kamil Majchrzak v Maks Kasnikowski
|
6-4,4-6,6-3
|
01/24 11:50 |
25 |
[263] Adrian Andreev v Benjamin Bonzi
[106] |
6-4,4-6,6-3
|
01/24 10:25 |
25 |
[267] Alibek Kachmazov v Damir Dzumhur
[158] |
Retired
|
01/24 09:00 |
25 |
[167] Lloyd Harris v Marius Copil
[294] |
6-7,7-6,0-6
|
01/24 09:00 |
25 |
[207] Franco Agamenone v Abdullah Shelbayh
[191] |
4-6,3-6
|
01/23 21:45 |
25 |
[391] Raphael Collignon v Rudolf Molleker
[192] |
6-1,6-1
|
01/23 18:50 |
25 |
[129] Zizou Bergs v David Goffin
[112] |
7-6,3-6,5-7
|
01/23 17:55 |
25 |
[169] Antoine Escoffier v Jan Choinski
[162] |
3-6,6-7
|
01/23 16:35 |
25 |
[200] Marc-Andrea Huesler v Jurij Rodionov
[111] |
6-2,6-3
|
01/23 16:05 |
25 |
[40] Borna Coric v Felipe Meligeni Rodrigues Alves
[150] |
7-5,5-7,6-2
|
**Challenger Ottignies**
Challenger Ottignies er en profesjonell tennisturnering for menn som spilles på grusbaner i Ottignies-Louvain-la-Neuve, Belgia. Turneringen har vært en del av ATP Challenger Tour siden 2015.
**Historie**
Challenger Ottignies ble første gang arrangert i 2015 som en del av ATP Challenger Tour. Den første vinneren av turneringen var Daniel Gimeno-Traver fra Spania.
**Format**
Turneringen følger et utslagningssystem, med 32 spillere i singelturneringen og 16 par i dobbelturneringen.
**Rangering poeng**
Vinneren av singelturneringen får 80 ATP-poeng, mens vinneren av dobbelturneringen får 40 ATP-poeng.
**Prispenger**
Totalpremiepotten for turneringen er €44 820. Vinneren av singelturneringen mottar €6 190, mens vinnerne av dobbelturneringen mottar €2 670.
**Arena**
Challenger Ottignies spilles på tennisklubben Ottignies-Louvain-la-Neuve. Klubben har 20 grusbaner og en stor tribune med plass til 500 tilskuere.
**Notable spillere som har vunnet**
* Daniel Gimeno-Traver (2015)
* Arthur De Greef (2016)
* Roberto Carballés Baena (2017, 2018)
* Pedro Sousa (2019)
* Zdeněk Kolář (2021)