Date | R | Hjemme v Borte | - |
12/03 15:00 |
29 |
Daniel Elahi Galan v Nicolas Santos
|
4-6,2-6
|
12/02 17:55 |
28 |
Daniel Elahi Galan v Ivan Endara
|
6-3,6-4
|
12/02 16:00 |
28 |
Nicolas Santos v Juan Sebastian Gomez
|
6-3,6-1
|
12/01 16:45 |
27 |
Daniel Elahi Galan v Tiago Lopes
|
6-3,6-3
|
12/01 15:00 |
27 |
Ivan Endara v Oscar Jose Gutierrez
|
6-2,7-5
|
12/01 15:00 |
27 |
Juan Sebastian Gomez v Alejandro Gomez
|
6-4,6-2
|
12/01 15:00 |
27 |
Nicolas Santos v Lucas Gomez
|
Retired
|
11/30 20:35 |
26 |
Daniel Elahi Galan v Giorgio Portaluri
|
6-2,6-2
|
11/30 20:10 |
26 |
Juan Sebastian Gomez v Juan Manuel Lopez
|
6-1,6-1
|
11/30 18:20 |
26 |
Frazier Rengifo v Alejandro Gomez
|
2-6,6-4,1-6
|
11/30 18:00 |
26 |
Nicolas Santos v Andre Miele
|
2-6,6-1,6-2
|
11/30 16:45 |
26 |
Alejandro H Franco v Oscar Jose Gutierrez
|
1-6,0-6
|
11/30 16:25 |
26 |
Tiago Lopes v Fernando Romboli
|
6-4,3-6,6-4
|
11/30 16:15 |
26 |
Ivan Endara v Jose Daniel Bendeck
|
6-0,6-1
|
11/30 14:40 |
25 |
Juan Manuel Lopez v Gregorio Cordonnier
|
6-7,6-4,6-4
|
11/30 14:40 |
25 |
Daniel Elahi Galan v Marvin B Spiering
|
6-4,6-3
|
11/30 14:40 |
25 |
Sebastian Serrano v Giorgio Portaluri
|
4-6,5-7
|
11/30 14:40 |
25 |
Davide Pontoglio v Lucas Gomez
|
3-6,5-7
|
11/30 14:30 |
- |
Daniel Elahi Galan v Marvin B.B Spiering
|
6-4,6-3
|
11/29 22:14 |
- |
Barlaham Z Gaviria v Alejandro Gomez
|
0-6,4-6
|
11/29 22:10 |
25 |
Barlaham Zuluaga Gaviria v Alejandro Gomez
|
0-6,4-6
|
11/29 21:10 |
25 |
Jose Daniel Bendeck v Federico Juan Aguilar
|
7-5,6-0
|
11/29 21:00 |
25 |
Juan Sebastian Gomez v Juan Montes
|
6-3,6-4
|
11/29 20:40 |
25 |
Frazier Rengifo v Jeff Guerrero
|
6-4,6-2
|
11/29 19:39 |
- |
Juan Manuel Lopez v Gregorio Cordonnier
|
6-7,6-4,5-4
|
11/29 18:40 |
25 |
Ivan Endara v Felipe Mantilla
|
4-6,6-2,7-5
|
11/29 16:10 |
25 |
Daniel Mora v Tiago Lopes
|
0-6,1-6
|
11/28 20:18 |
- |
Alejandro H Franco v Carlos A S Navarro
|
6-3,0-6,6-5
|
11/28 20:05 |
25 |
Alejandro H Franco v Carlos A Sepulveda Navarro
|
6-3,0-6,7-5
|
11/28 19:05 |
25 |
Nicolas Santos v Sebastian Gamez
|
6-0,6-0
|
**ITF Colombia F9: En internasjonal tennisturnering i Bogotá**
ITF Colombia F9 er en internasjonal tennisturnering som holdes årlig i Bogotá, Colombia. Turneringen er en del av ITF Futures-serien og er åpen for profesjonelle mannlige tennisspillere.
**Format:**
Turneringen spilles på grusbaner og består av både singel- og doublekonkurranser. Singelkonkurransen har en hovedtrekning på 32 spillere, mens doublekonkurransen har en hovedtrekning på 16 par.
**Historie:**
ITF Colombia F9 ble første gang arrangert i 2016. Siden den gang har turneringen vokst i popularitet og tiltrukket flere toppspillere.
**Vinners liste:**
Tidligere vinnere av ITF Colombia F9 inkluderer:
* 2022: Nicolas Alvarez Varona (singel), Nicolas Barrientos / Sergio Luis Hernandez (double)
* 2021: Nicolas Barrientos (singel), Nicolás Mejía / Andrés Urrea (double)
* 2020: Ingen turnering på grunn av COVID-19-pandemien
* 2019: Pedro Sakamoto (singel), Nicolas Alvarez Varona / Mateo Nicolas Martinez (double)
* 2018: Nicolas Mejia (singel), Orlando Luz / Nicolas Mejia (double)
**Betydning:**
ITF Colombia F9 er en viktig turnering for colombianske tennisspillere, da den gir dem en mulighet til å konkurrere på internasjonalt nivå. Turneringen hjelper også til med å utvikle unge spillere og forbedre tennisens popularitet i Colombia.